Žygis po Mergiškių kraštovaizdžio draustinį

Rugsėjo 30 d. mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo Aukštadvario regioninio parko direkcijos organizuotame žygyje po Mergiškių kraštovaizdžio draustinį. Dalyviai rinkosi prie Velnio duobės. Kadangi atvykome ankstėliau, dar spėjome „Paslapčių taku“ į ją nusileisti. ARP direktorius Vaclovas Plegevičius žygio pradžioje trumpai papasakojo, kur keliausime ir ką pamatysime. Jis džiaugėsi gausiai susirinkusiu moksleivių būriu, kurie neabejingi gimtinės gamtai, jos istorijai, ir palinkėjo malonaus buvimo gamtoje. Žygyje, kuris siekė apie 4 km, kartu su V.Plegevičiumi dalyvavo ir ARP vyr. ekologas Talvydas Špiliauskas. Žygio vadovai mus vedė per seną, kalvotą skroblų su liepomis mišką. Buvome sustoję prie unikalaus Mergiškių gamtinio rezervato, kuriame be parko darbuotojų negalima lankytis ir uždrausta bet kokia žmogaus veikla. Šiame rezervate aptinkamas purpurinis plokščiavabalis, kuris įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą. Taip pat turėjome galimybę pabūti prie Mergiškių alkakmenio ir šalia esančių senųjų kapinaičių, kurios vietinių vadinamos Kunigaikščių kalneliu. Atokvėpio aikštelėje, Mergiškių kaime, mus pasitiko etnografinio ansamblis „Lėda“, kurio vadovė ARP kultūrologė Rita Balsevičiūtė. Ji su jaunaisiais ansamblio dalyviais dainavo šventei skirtas folklorines dainas, pasakojo apie kaimo vardo kilmę, dvarą, mokyklą. Taip pat susipažinome su Mergiškių kaimo istorijos ir tautosakos žinove Elena Kanapickiene.Po programėlės visi žygeiviai buvo pavaišinti skania kaimiška rugštynių sriuba. Šis puikus pažintinis žygis, manau, buvo įdomus kiekvienam mylinčiam savo kraštą.