Atvelykio margutis - Bijūnų pagrindinėje mokykloje

Jei prieš Velykas kiaušinius dažo visa šeima, tai per Atvelykį kiaušinius dažo tik vaikai, nes būtent šis laikotarpis laikomas vaikų Velykėlėmis.
Balandžio 9 dieną Bijūnų pagrindinėje mokykloje vyko edukacinis užsiėmimas „Margas margutis“, skirtas Atvelykiui ir Etnografinių regionų metams paminėti.
Velykos — gamtos atbudimo, pavasario, vėjo nešamos gaivos šventė. Todėl neįsivaizduojame vaikų Velykėlių be margučių. O kiaušinių marginimas turi ir magišką reikšmę. Šio edukacinio užsiėmimo metu svečiavosi Velykų bobutė Irena Stankevičienė (Bijūnų bendruomenės pirmininkė), kuri vaikus supažindino su kiaušinių marginimo simbolika, marginimo technika vašku, spalvų išgavimo ypatybėmis.
Kiekvienas renginio dalyvis išbandė marginimo vašku techniką, pamatė visą procesą nuo vaško išlydymo iki spalvingo raštuoto margučio. Pasidžiaugę margučių grožiu nusifotografavome ir iškeliavome namo.