Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro mokiniai dalyvavo susitikime su K. Kasparavičiumi

Nuo šių metų rugsėjo 1d. Bijūnuose pradėjo veikti mokykla-daugiafunkcis centras. Mokykloje mokosi 10 pradinių klasių mokiniai ir 15 ikimokyklinės-priešmokyklinės grupės vaikai. Mokiniai centre yra užimti visą dieną, kadangi po pamokų organizuojamas neformalus ugdymas, vaikai turi galimybę dalyvauti įvairiose veiklose.
 Norint, kad vaikai lavėtu visapusiškai, plėstus jų pasaulėžiūrą naudinga pabendrauti ir su įdomius darbus dirbančiais, kūrybingais  žmonėmis. Kadangi mūsų mokykloje nėra daug mokinių, pasikviesti tokių žmonių yra sudėtingiau, bet ne visada reikia kviesti, kartais galima ir patiems pas juos nuvažiuoti. Taigi, spalio 25d. Bijūnų mokyklos–daugiafunkcio centro mokiniai lydimi pedagogų ir bibliotekininkės vyko į Aukštadvario bibliotekos organizuotą susitikimą su dailininku, rašytoju Kęstučiu Kasparavičiumi. Šis autorius gerai žinomas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Šiemet jis yra nominuotas net dviem tarptautiniams apdovanojimams – Hanso Kristiano Anderseno medaliui ir Astridos Lindgren premijai. Mūsų mokyklos mokiniams jis taip pat gerai žinomas dėl savo smagių istorijų ir įsimenamų iliustracijų. Susitikimo metu autorius papasakojo apie savo kūrybą ir  asmeninį gyvenimą. Pasirodo visų taip mėgstamas kūrėjas yra kilęs iš nedidelio Vladislavos kaimelio, esančio Aukštadvario seniūnijoje, o jo istorijos gimsta stebint kasdienes situacijas ir netgi daiktus. Nors vaikams K. Kasparavičius labiausiai žinomas kaip knygų rašytojas, pirmiausiai jis tapo jų iliustratorius ir tik vėliau pats pradėjo kurti istorijas vaikams.
Susitikimas leido iš arčiau susipažinti su rašytojo ir dailininko profesijomis, paskatino mokiniusužsukti į biblioteką ir susirasti dar neperskaitytas autoriaus knygas. Tikimės, kad tai ne paskutinis susitikimas su K.Kasparaviciumi ir ateityje turėsime galimybių dalyvauti jo vedamose kūrybinėse dirbtuvėse.

Dalė Brazulevičienė
Susitikimo dalyvė