Bijūniečių rytas - Laisvės gynėjų dvasioje

Bijūnų kaime, kaip ir visoje Lietuvoje, paminėtos dvidešimt penktosios Sausio 13-osios metinės. Tądien ryte mokiniai ir jaunieji šauliai Bijūnų pagrindinės mokyklos languose įžiebė atminimo žvakutes. Degančios liepsnelės priminė šios istorinės dienos svarbą. Atėjusiesiems į renginį buvo dalinami neužmirštuolės žiedeliai, o pats iškilmingas minėjimas vyko prie žvakių kompozicijos „Atminimo laužai“.

Renginio metu mokyklos direktorė Vanda Jurgelevičienė pasakojo apie skaudžią tragediją, įvykusią prieš 25 metus. Jos išsakyti prisiminimai sujaudino susirinkusiuosius, paskatino ne vieną jauną žmogų susimąstyti apie tokias vertybes kaip laisvė, Tėvynės meilė, patriotizmas. Literatūrinės kompozicijos metu jaunieji šauliai ir mokiniai skaitė eiles, uždegė žvakutes žuvusiems 1991 m. sausio įvykiuose, o jų atminimas buvo pagerbtas tylos minute.
Toliau renginio dalyviai žiūrėjo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos transliuojamą 45 minučių trukmės laidą „Pamoka laisvei“.

Po laidos visi drauge susibūrė tradicinei eisenai per gimtąjį Bijūnų kaimą. Mokykloje jų
laukė kareiviška košė ir saldi žolelių arbata.
Tik kartu minėdami šią dieną leisime jaunajai kartai suprasti ir žinoti laisvės kainą.


Milė Blaževičienė