Gatvės gimnastikos turnyras „Bijūnų vasara – 2015“

Gegužės 24 d. Bijūnų pagrindinės mokyklos stadione vyko gatvės gimnastikos turnyras „Bijūnų vasara- 2015“. Tai jaunimo projekto baigiamasis renginys. Visą gegužės mėnesį jaunimas tvarkė ir dažė varžyboms reikalingą įrangą: skersinius, lygiagretes, aikšteles, įrengė suoliukus- viską paruošė varžyboms.

Išaušus saulėtam sekmadienio rytui į stadioną pradėjo rinktis dalyviai ir didelis būrys žiūrovų. Juk toks renginys tikrai nedažnas Bijūnuose. O ir pasirgti tikrai yra už ką. Varžybų metu vyko trys rungtys: laisvo stiliaus (freestyle) rungtis, prisitraukimų ir atsispaudimų lygiagretėse rungtys.

Trakų rajono garbę šiame turnyre gynė 12 atstovų: lentvariečiai Jelena Ivanova, Laura Janulevičiūtė, Ervin Pavlovič ir Andrej Safonov, rūdiškietis Mantas Geringas ir bijūniečiai Lukas Blaževičius, Lukas Špakauskas, Ovidijus Gurskas, Edmundas Paulauskas, Domantas Rimka, Petras Kadoš ir Marius Stasiūnas.

Pagrindinėje laisvo stiliaus (freestyle) rungtyje susikovė 17 atletų iš Vilniaus, Kauno, Kėdainių Kupiškio, Lentvario ir Bijūnų. Kiekvienas iš jų, skambant muzikai, atliko po dvi trijų minučių trukmės programas, kurių metu naudodami tik skersinius, lygiagretes ir savo kūno svorį turėjo atlikti kuo daugiau ir įvairesnių pratimų. Kompetetinga komisija įvertinusi ir suskaičiavusi balsus paskelbė stipriausius turnyre. Trečiąją vietą laimėjo bijūnietis Lukas Blaževičius (47 taškai), antras- Marius Praniauskas iš Kupiškio (47 taškai). Šių metų turnyro nugalėtoju tapo Miša Chlebopaševas iš Kėdainių (51 taškas).

Prisitraukimų rungtyje varžytis norą pareiškė penkiolika dalyvių, tarp kurių ir Laura Janulevičiūtė iš Lentvario (atlikusi 15 įskaitinių prisitraukimų). Visi prisitraukimai turėjo būti atliekami taisyklingai, tad ne visi atlikti prisitraukimai buvo įskaityti. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad trečiąją vietą laimėjo Mantas Geringas iš Rūdiškių (33 įskaitiniai prisitraukimai), antras- Remigijus Viršila iš Vilniaus (33 įskaitiniai prisitraukimai), o rungties nugalėtoju tapo Ernestas Senuta iš Kauno (40 įskaitinių prisitraukimų).

Atsispaudimų lygiagretėse rungtyje irgi virė kova. Tarp 12 dalyvių rungėsi ir Jelena Ivanova iš Lentvario (18 įskaitinių atsispaudimų). Šioje rungtyje trečiąją vietą laimėjo Lukas Blaževičius iš Bijūnų (59 įskaitiniai atsispaudimai), antras- Remigijus Viršila iš Vilniaus (60 įskaitinių atsispaudimų), o rungties nugalėtoju tapo Marius Praniauskas iš Kupiškio. (64 įskaitiniai atsispaudimai).

Turnyro nugalėtojams ir prizininkams įteiktos taurės, medaliai, diplomai. Visi dalyviai apdovanoti atminimo dovanėlėmis ir turnyro gairelėmis. Pagrindinis turnyro rėmėjas- Trakų rajono savivaldybė.

Gausiai į renginį susirinkę žiūrovai tikrai liko patenkinti reginiu: daug sportinės kovos, emocijų, užsidegimo, gražios muzikos. Ir visa tai labai šiltą ir saulėtą Sekminių sekmadienį. Išvykdami dalyviai atsisveikino iki kitų metų Bijūnuose. Juk graži jaunimo iniciatyva turi tęstis ir toliau.

Daugiau informacijos: www.facebook.com/events/882408138464948/

www.youtube.com/results?search_query=bijūnų+vasara+2015

 

Kęstutis Blaževičius