Jaunųjų šaulių stovykla „Tarnauju Lietuvai“ Bijūnuose

Birželio 9-13 dienomis Trakų r. Bijūnų pagrindinė mokykla kartu su Lietuvos šaulių sąjungos  Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo 10  rinktine organizavo tradicine penkių dienų jaunųjų šaulių stovyklą „Tarnauju Lietuvai“. Į stovyklą susirinko 51 jaunasis šaulys iš Bijūnų, Aukštadvario, Onuškio, Lentvario, Trakų, Paluknio, Elektrėnų ir Vilniaus.
Stovykla - tikrai ne laikas pailsėti. Penkias dienas vaikai gyveno pagal karišką režimą. Kėlimasis pagal komandą, rytinis bėgimas, mankšta, budėjimai ir žygiai naktimis. Taip pat teko išmokti rikiuotės statuto, individualių judėjimo būdų, maketų darymo, palapinių, pastogių statymo,  išgyvenimo gamtoje, maskuotės pagrindų. Vaikai gamino būrio vėliavą, kūrė pristatymą, teminius vaidinimus.
Daugiausia emocijų sukėlė kovinės šaudymo pratybos, vykusios net dvi dienas. Jaunieji šauliai pasidalinę į du būrius, ginkluoti šratasvydžio ginklais miške kovojo tarpusavyje.
Trečiadienį pirmosios pagalbos kursus jauniesiems šauliams vedė Maltos ordino savanorės: Aukštadvario pirminės sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja Lina Bučelienė ir Irena Beržinskienė.
Penktadienį vaikus su įranga aplankė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai. Jie vaikams demonstravo technikos galimybes, specialiąją įrangą. Naras- gelbėtojas Jevgenij Lebedev jauniesiems šauliams pristatė naro profesiją, papasakojo apie savo darbo ypatumus, su naro įranga leido panerti po vandeniu.
  Pagrindinės stovyklos varžybos - šaudymas. Šiais metais nugalėtoja mergaičių tarpe tapo jaunoji šaulė Skaistė Skinulytė, o tarp berniukų nugalėjo bijūnietis, jaunasis šaulys Aurimas Paulauskas.
Vyko  ir žygiavimo konkursas. Stovykla, padalinta į trys būrius, šiais metais neišaiškino, kuris būrys žygiavo geriau - paskelbtos lygiosios.
Laisvu laiku vaikams buvo organizuojamos sportinės varžybos, vakaronės prie laužo, diskoteka.
Stovyklos uždarymo metu jaunuosius šaulius pažymėjimais, saldumynais apdovanojo Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo 10 rinktinės šaulių vadas Tomas Grabauskas, svariai prisidėjęs prie to, kad ši stovykla vaikams būtų įsimintina.  Rinktinės vado padėkomis buvo apdovanoti instruktoriai ir stovyklos organizatoriai.
Tikiuosi, kad ši stovykla, remiama Trakų rajono savivaldybės, Bijūnų pagrindinės mokyklos ir Lietuvos šaulių sąjungos, dar daug metų kvies vaikus išbandyti šauliško gyvenimo ypatumus.

Stovyklos organizatorius, Trakų 6-osios kuopos šaulys Kęstutis Blaževičius