Jaunųjų šaulių stovykla „Tarnauju Lietuvai“ Bijūnuose

Birželio 13-17 dienomis Bijūnų pagrindinė mokykla kartu su Lietuvos šaulių sąjungos  Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10 -ąja rinktine organizavo tradicinę penkių dienų jaunųjų šaulių stovyklą „Tarnauju Lietuvai“. Į stovyklą susirinko didelis būrys jaunųjų šaulių iš Bijūnų, Aukštadvario, Onuškio, Semeliškių, Trakų, Paluknio, Elektrėnų ir Vilniaus.
Atidarymo metu sveikinimo žodžius tarė stovyklos vadovas Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities šaulių 10 –osios rinktinės vadas, majoras Mindaugas Milius, vado pavaduotoja Renata Šmailienė, Trakų 6-osios kuopos šaulė Nijolė Romaškienė, Bijūnų pagrindinės mokyklos direktorė. Stovyklos metu vaikus kareiviško gyvenimo paslapčių mokė  Lietuvos šaulių sąjungos instruktoriai Geraldas Pūkelis, Audrius Gaidelis ir Bronius Maslaveckas, taip pat jiems padėjo Trakų 6- osios kuopos šauliai Milė Blaževičienė ir Kęstutis Blaževičius.
  Antradienį vaikai vyko į renginį skirtą Gedulo ir vilties dienai  paminėti Trakuose, Aukų kalnelyje.
 Trečiadienį savo darbo specifiką pristatė Trakų rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio pareigūnai, o vyresnioji inspektorė Vlada Černienė vaikams organizavo protų mūšį „Aš laisvas lietuvis“. Komanda nugalėtoja apdovanota policijos komisariato įsteigtais prizais ir diplomais, visi dalyviai apdovanoti paguodos prizais.
 Ketvirtadienį vaikus su savo įranga aplankė Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai. Jie vaikams demonstravo technikos galimybes, specialiąją įrangą, leido naudojant vandens srovę „užgesinti ugnį“. Naras- gelbėtojas Jevgenij Lebedev jauniesiems šauliams pristatė naro profesiją, papasakojo apie savo darbo ypatumus, su naro įranga leido panerti po vandeniu.
Stovykla - tikrai ne laikas pailsėti. Penkias dienas vaikai gyveno pagal karišką režimą. Kėlimasis pagal komandą, rytinis bėgimas, mankšta, budėjimai ir žygiai naktimis. Taip pat teko išmokti rikiuotės statuto, individualių judėjimo būdų, maketų darymo, palapinių, pastogių statymo,  išgyvenimo gamtoje, maskuotės pagrindų. Vaikai gamino būrio vėliavas, kūrė pristatymus, teminius vaidinimus.
Daugiausia emocijų sukėlė kovinės šaudymo pratybos, kurioms vadovavo Lietuvos šaulių sąjungos instruktorius Pranas Skinulis. Jaunieji šauliai pasidalinę į du būrius, ginkluoti šratasvydžio ginklais miške kovojo tarpusavyje.
Vyko  ir žygiavimo konkursas. Stovykla, padalinta į du būrius, šiais metais neišaiškino, kuris būrys žygiavo geriau - paskelbtos lygiosios.
Laisvu laiku vaikams buvo organizuojamos sportinės varžybos, vakaronės prie laužo.
Stovyklos uždarymo metu jaunuosius šaulius pažymėjimais, saldumynais apdovanojo Lietuvos šaulių sąjungos Vilniaus apskrities Karaliaus Mindaugo šaulių 10 rinktinės vadas majoras Mindaugas Milius, svariai prisidėjęs prie to, kad ši stovykla vaikams būtų įsimintina.  Taip pat buvo apdovanoti instruktoriai ir stovyklos organizatoriai.
Tikiuosi, kad ši stovykla, remiama Trakų rajono savivaldybės, Bijūnų pagrindinės mokyklos ir Lietuvos šaulių sąjungos, dar daug metų kvies vaikus išbandyti kareiviško gyvenimo ypatumus.

Stovyklos organizatorius, Trakų 6-osios kuopos šaulys Kęstutis Blaževičius