Kelionė prie jotvingių piliakalnio

Saulėtą rugsėjo 27-osios rytą, Bijūnų mokyklos – daugiafunkcio centro mokiniai, lydimi mokytojos Vidos Matkevičienės ir neformalaus ugdymo organizatoriaus Dainiaus Jurgelevičiaus išsiruošė į pažintinę kelionę. Šį žygį, Pasaulinės turizmo dienos proga, organizavo Aukštadvario regioninis parkas. Išvykos metu parko ekologas Talvydas Špiliauskas įdomiai pasakojo dalyviams apie Skrebio botaninį draustinį, Skrebio ežerą bei pats uždavinėjo žygeiviams klausimus, o už teisingus atsakymus dovanojo prizus.

Pasiekus išvykos tikslą – Mošos archeologinį draustinį, su jame stūksančiais Mošos piliakalniu ir pilkapiais, mus pasitiko regioninio parko direktorius Vaclovas Plegevičius ir ant laužo garuojanti žolelių arbata bei gausus vaišių stalas.

Pasiklausę pasakojimų apie piliakalnį, pasimėgavę gardžia žolelių arbata ir apdovanoti įvairiais prizais, kupini įspūdžių grįžome namo.

Parengė Bijūnų mokyklos-daugiafunkcio centro

neformalaus ugdymo organizatorius

Dainius Jurgelevičius