,,Laiškai degtukų dėžutėse“

Lapkričio 21 d. Bijūnų bibliotekos vedėjos Inga Gackienės buvome pakviesti dalyvauti knygos „Sibiro haiku“ pristatyme, kuris vyko Aukštadvario bibliotekoje. Edukacinį renginį vedė ne vieną nominaciją pelniusios knygos ,,Sibiro haiku“ autorės Jurga Vilė ir Lina Itagaki. Knyga „Sibiro haiku“ apdovanota Prano Mašioto premija už geriausią 2017 metų vaikų ir paauglių knygą, o 2018-aisiais išrinkta Metų knyga vaikams. Joje istorinė Sibiro tremties tema atskleista originalia komikso forma. Sužinojome, kaip Jurga Vilė susitiko Liną Itagakį, knygos iliustratorę, kiek laiko knyga buvo kuriama. Knygos dailininkė Lina Itagaki knygos pristatymą papildė japonų kalbos pamoka, visi kartu su dailininkės pagalba skaitėme haiku japonų kalba, o rašytoja Jurga Vilė pakvietė vaikus linksmam muzikiniam intarpui – kartu padainuoti lietuvių liaudies dainą apie garnį, pasitelkus netradicinius instrumentus – garnio kleketavimui išgauti buvo panaudotos medinės lazdelės, su kuriomis valgomas tradicinis japoniškas patiekalas „suši“. Po knygos pristatymo vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse „Laiškai degtukų dėžutėse“, vaikai kūrė mažų siuntinukų paštą, pagal trijų eilučių eilėraštį (haiku) piešė istorijas. Tai dar vienas puikus susitikimas Aukštadvario bibliotekoje, kuris paliko daug įspūdžių mokiniams.

Bijūnų mokyklos- daugiafunkcio centro pradinių klasių vyr. mokytoja Vida Matkevičienė