Velykų džiaugsmas Bijūnų kaimo vaikų akyse

Vos prieš savaitę per mūsų šalį nuvilnijo pati gražiausia pavasario šventė - Velykos. Atvelykis - tai Velykų pakartojimas arba dar vadinamas vaikų Velykėlėmis. Jis švenčiamas pirmąjį sekmadienį po Velykų ir taip užbaigiama Velykų savaitė. Laikantis tradicijų, šią dieną vėl yra marginami kiaušiniai, tačiau juos daužo ir ridena tik vaikai. O kaip gi vaikai šventė vaikų Velykėles Bijūnuose?
Bijūnų vaikai pakartojo tai, ką suaugusieji per Velykas darė. Dalyvavo kiaušinių marginimo užsiėmimuose, o šventės dieną vaikams buvo parodyta video pasakėlė „Velykos su Mango ir Tango”. Vėliau vaikų laukė linksmos velykinės užduotys: žaidėme žaidimus, rungtyniavome estafetėse. Po rungtynių visi skubėjome prie patiestos Velykų Bobutės skraistės ir ridenome margučius. Ridenimas - pats populiariausias vaikų velykinis žaidimas. Ridenant margutį teko ir galveles pasukti, mįsles įminti. 
Taigi margučius ridenome, sūpuoklėse lig dangaus kilome, Velykės dovanomis dalinomės, tikėdami, kad sužaliuos gamta, žemėje pasėtas grūdas neš gausų derlių, o mūsų šeimose bus darna, sveikata ir gyvastis.

Renginio organizatorė Milė Blaževičienė